Witamy na blogu Pienińskiej Uzdrowiskowej Kliniki Rehabilitacji i Leczenia Bólu

Klinika Solar

Szczawnica, ul. Zdrojowa 4
600404100

www.klinikasolar.pl

MEDYCYNA ESTETYCZNA

18 kwiecień 2016

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego

MEDYCYNA ESTETYCZNA
Witam !!!  
Pragnę zaprosić  na zabieg regenerujący skórę  oraz poprawiający kondycję i gęstość włosów .
 Zanim przedstawię istotę zabiegu pragnę przedstawić siebie.
Nazywam się Elżbieta Wolfram-jestem lekarzem medycyny , pediatrą , specjalistą w zakresie balneologii i medycyny fizykalnej  oraz certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej.
Studia podyplomowe dla lekarzy w zakresie kosmetologii ukończyłam w Katowicach w GWSH ,    a także 2 letnie studia podyplomowe dla lekarzy w zakresie medycyny estetycznej  pod patronatem Stowarzyszenia Dermatologów Estetycznych w Warszawie.
Prowadzę od kilku lat Gabinet Medycyny  Estetycznej w Pienińskiej Klinice Rehabilitacji i Leczenia Bólu . W głównej mierze moimi pacjentami są osoby przebywające w  klinice lub hotelu . Pragnę to zmienić i zaprosić do korzystania z profesjonalnych zabiegów leczniczych  w zakresie medycyny estetycznej mieszkanki i mieszkańców Szczawnicy , jak i gości przebywających w naszym mieście.
Proponuję moim pacjentom zabiegi profesjonalne mające na celu rewitalizacje- odnowę skóry, poprawę i ujednolicenie kolorytu, likwidację zmarszczek i fałd , zmniejszenie blizn potrądzikowych,  leczenie łysienia.
  Określenie programu leczenia ustalane jest indywidualnie po zebraniu wywiadu , zbadaniu pacjenta  oraz uwzględnieniu  jego oczekiwań i sygnalizowanych problemów.
Zabiegi wykonywane w gabinecie :
 -peelingi medyczne  min. easy peeling wykonywany również latem,
 -mezoterapia kwaserm hialuronowym ,
 -wypełnienia tkanek  usieciowanym kwasem hialuronowym ,
 -leczenie problemów skóry / w tym procesów starzenia/ za pomocą osocza bogatopłytkowego tzw. "krwawy lifting "lub "Drakula lifting" - Regeneris
-DEEP - zabieg głębokiej oscylacji wpływający na odżywienie skóry , poprawę krążenia , relaksację mięśni twarzy, a w efekcie zmniejszenie zmarszczek.
Przedstawię obecnie Państwu istotę zabiegu za pomocą osocza bogatopłytkowego-Regeneris
Po zbadaniu pacjenta i zakwalifikowaniu do zabiegu znieczulamy okolicę , która ma być poddana zabiegowi maścią Emla pod okluzją przez 40 minut. Następnie pobieramy z żyły krew za pomocą sterylnego zestawu w ilości od 10 do 20 ml/ ilość pobranej krwi uzależniona jest od powierzchni poddanej zabiegowi/. Przy użyciu wirówki horyzontalnej odseparowne zostaje osocze od erytrocytów . Po uzyskaniu bogatopłytkowego podajemy je w uprzednio określony obszar metodą liniową lub punktową.
Dlaczego osocze bogatopłytkowe jest preferowane  w zabiegach leczących niedoskonałości skóry?
Przede wszystim dlatego , że aktywowane płytki krwi wydzielają ważne dla regeneracji skóry czynniki wzrostu.
TGF/ Transforming GF beta/
·stymuluje syntezę DNA , proliferację i różnicowanie różnych typów komórek
·pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i teguluje sekrecję kolagenazy
·stymuluje angiogenezę
·hamuje proliferację makrofagów i limfocytów
·reguluje mitogenne efekty innych czynników wzrostu
EGF / epithelial Growth Factor/
·stymuluje proliferację i różnicowanie keratynocytów,
· reguluje sekrecję kolagenazy
· stymuluje mitogenezę
PDGF / Platelet Derived GF/
·powoduje różnicowanie mezenchymalnych komórek macierzystych
·pobudza syntezę macierzy międzykomórkowej
·stymuluje chemotaksję i mitogenezę w fibroblastach
·reguluje wydzielanie kolagenazy i syntezę kolagenu
VEGF / Vascular Endiothelial GF/
·pobudza proces angigenezy, oraz aktywuje mikrokrążenie
bFGF / Basic fibroblast GF/
·promuje wzrost i różnicowanie komórek głównie fibroblastów
Jak wykazały badania kliniczne istnieje wprost proporcionalna zależność między koncentracją czynników wzrostu a szybkością i dynamiką procesu regeneracji tkanek.
Pragnę nadmienić ,  że leczenie osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem popularnym i nie dotyczy tylko medycyny estetycznej , stosowany jest także w ortopedii , stomatologii , w leczeniu trudno gojących się ran np. stopa cukrzycowa, owrzodzenie podudzi na tle niewydolności żylnej , dermatologii  oraz chirurgii.
W medycynie estetycznej ,  podając osocze bogatopłytkowe w miejscu zmarszczek , skóry wiotkiej , słabo uwodnionej o zaburzonej strukturze  stymulujemy proces leczniczy polegający na pobudzeniu komórek skóry - fibroblastów , które mają na celu produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego , a więc substancji odpowiadających za odpowiednie napięcie i młody wygląd skóry .
Proces starzenia się skóry rozpoczyna się stosunkowo wcześnie. Już po 30 roku życia zmniejsza się produkcja kwasu hialuronowego własnego oraz kolagenu przez fibroblasty , wówczas też zaczynamy obserwować pojawienie się pierwszych zmarszczek mimicznych w kącikach oczu tzw. kurze łapki. Skóra okolicy oczu jest szczególnie podatna na przesuszenie . Jest cienka z ubogą tkanką podskórną, dlatego też łatwo traci napięcie i tworzą się zmarszczki. Dobrze napięta skóra wokół oczu jest wyrazem młodości - dodaje młodego wyglądu twarzy . Osocze bogatopłytkowe pomaga rewitalizować skórę okolicy oczu.
Skóra twarzy jest szczególnie narażona  na działanie czynników zewnętrznych: niskich temperatur/ mróz/ , wysokich temperatur / słońce - opalanie się !/ szczególnie promienie słoneczne mają niekorzystny wpływ na stan naszej skóry -długa i wielokrotna ekspozycja na promieniowanie słoneczne powoduje fot oe l as t o z ę , czyli uszkodzenie elastyny odpowiedzialnej  za elastyczność skóry .  Przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych  jest przyczyną przesuszenia skóry. Zanieczyszczenie środowiska , używki - kawa , nikotyna, alkohol, niekorzystnie wpływają na stan skóry przez zaburzenia mikrokrążenia , a tym samym powodują obniżenie  produkcji kolagenu , kwasu hialuronowego  oraz zaburzenia sekrecji kolagenazy, enzymu inaktywującego kolagen.
Działając leczniczo i stymulująco na skórę  o znacznie obniżonej teksturze / skórę starzejącą się /  jako zabieg z wyboru przygotowujący skórę do dalszych zabiegów leczniczych ,  wybieramy leczenie osoczem bogatopłytkowym .
Powstaje pytanie - dla jakich pacjentów przeznaczony jest zabieg?
·dla pacjentów wymagających
·dla poszukujących produktów naturalnych/biokompatybilnych/
·o wiotkiej , źle odżywionej skórze z oznakami starzenia
·przy terapii skojarzonej  lub alternatywnej dla wypełniaczy
·z atopową skórą
Przeciwwskazania do zabiegu:
·choroby krwi / zaburzenia krzepnięcia /
·choroba nowotworowa
·ciąża
·okres karmienia
·leczenie antykoagulantami
·choroby autoimmunologiczne
·ostre choroby infekcyjne
·aktywna opryszczka w miejscu zabiegowym
·zmiany ropne i zapalne w miejscu zabiegowym
Korzyści dla pacjenta po podaniu osocza bogatopłytkowego
·podanie metodą mezoterapii:
-rewitalizacji skóry twarzy- wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry ,  poprawa elastyczności , napięcia i gęstości skóry
- remodeling włókien kolagenowych
- przebudowa blizn
- leczenie łysienia
·wypełnianie zmarszczek- terapia biostymulująca komórki skóry
·maska komórkowa:
regeneracja skóry twarzy  , przyspieszenie gojenia po zabiegach medycyny estetycznej  /laseroterapia/.
Zależnie od stanu skóry zbiegi powtarzamy:  2 razy w roku u osób młodych. Przy zaawansowanych procesach degeneracyjnych skóry zabieg może być powtarzany co 3 tygodnie 4 razy i cykl powtarzamy za 6 miesięcy. Należy pamiętać , że cykl leczenia jest  określony indywidualnie dla każdego pacjenta.
Zapraszam do gabinetu