Witamy na blogu Pienińskiej Uzdrowiskowej Kliniki Rehabilitacji i Leczenia Bólu

Klinika Solar

Szczawnica, ul. Zdrojowa 4
600404100

www.klinikasolar.pl

WYBIERZ SIĘ NA BASEN !!!

07 sierpień 2018

WYBIERZ SIĘ NA BASEN !!!
Wybierz się na basen!
 
Dlaczego ćwiczenia w wodzie?
 Zmiany zachodzące w układzie ruchu w wyniku starzenia się organizmu są  naturalnym następstwem. W układzie mięśniowym dochodzi do zmniejszenia masy i siły mięśniowej, co wywołuje zmiany postawy, zmiany w cyklu chodu, a co z tym związane wzrost ryzyka upadków. Wraz z upływem czasu w układzie kostnym zwiększa się ryzyko wystąpienia osteoporozy, a w układzie stawowym , chorób zwyrodnieniowych stawów. Środowisko wodne jest idealnym rozwiązaniem dla zachowania aktywności fizycznej , pomimo starzenia się roganizmu. Wyporność wody powoduje, że ciało wydaje się lżejsze, a stawy odciążone. Opór wody sprawia, że w każdy wykonywany ruch ćwiczący wkłada więcej siły. Aqua aerobik ma więc podwójną zaletę:
• czyni wysiłek bardziej efektywnym,
• zmniejsza ryzyko kontuzji,
Korzyści z ćwiczeń w wodzie:
 Regularne ćwiczenia w wodzie pozwalają zachować gibkość, wysmuklają sylwetkę, redukują tkankę tłuszczową, równocześnie rozwijając mięśnie. Istotne są także walory estetyczne. Ćwiczenia w wodzie ułatwiają likwidację cellulitu,uelastyczniają i poprawiają wygląd skóry. Aqua aerobiku angażuje wiele grupy mięśniowych. Ćwiczenia są skuteczne i bezpieczne, nie ma ryzyka urazu, które zaobserowować można, podczas biegania czy jazdy na rowerze. Poruszanie stawami pod wodą zwiększa ich ruchomość, co stanowi kluczowy element leczenia stanów zapalnych stawów. Regularne ćwiczenia w wodzie powodują, że stawy bolą coraz mniej. Basen jest więc idealnym miejscem dla cierpiących na altretyzm. Dzięki regularnym wizytom  w wodzie  i ćwiczeniom stopniowo zwiększa się zakres ruchomości stawów, a zmniejsza uczucie ich sztywnienia i bólu.
W każdym wieku, dla każdego!
 Aqua aerobik, pływanie czy inne ćwiczenia w wodzie są przeznaczone właściwie dla każdego. Nie trzeba mieć świetnej kondycji, aby zapisać się na zajęcia lub wybrać na basen. Woda jest przyjazna zarówno dla seniorów, ludzi z nadwagą , kobiet w ciąży czy osób, które nie mogą   obciążać organizmu ze względu na choroby współistniejące (astma, wady postawy, deformacje). Brak umijętności pływania nie wyklucza udział w zajęciach z aqua areobiku, można je wykonywać na stojąco, w wodzie sięgającej mniej więcej do klatki piersiowej. Istotne jest to aby ćwiczenia i intensywność była dostosowana do możliwosci pacjenta, uwzględniając przy tym współistniejące choroby czy schorzenia. Ważne jest także by były prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora lub fizjoterapeuty, tak aby były to ćwiczenia bezpieczne a zarazem efektywne. 
 Nasz hotel zapewnia kuracjuszom możliwość uczestnictwa w porannych zajęciach z aqua aerobiku, prowadzonych przez wykfalfikowanych fizjoterapeutów, a także  indywidualnego korzystania z basenu, jacuzzi, a dla najmłodszych świetną zabawę na zjeżdzalni wodnej.