Witamy na blogu Pienińskiej Uzdrowiskowej Kliniki Rehabilitacji i Leczenia Bólu

Klinika Solar

Szczawnica, ul. Zdrojowa 4
600404100

www.klinikasolar.pl

NOWY ZESTAW DO ĆWICZEŃ FIRMY HUR

05 marzec 2021

NOWY ZESTAW DO ĆWICZEŃ FIRMY HUR
 
 
Zestaw sprzętu do ćwiczeń firmy HUR w przywracaniu sprawności i niwelowania dysfunkcji narządu ruchu.
 
Klinika Solar została wyposażona w urządzenia do ćwiczeń generujące opór, powstały w wyniku działania sprężonego powietrza.
Niewątpliwą zaletą tego typu urządzeń jest możliwość wykonywania płynnych ćwiczeń w całym zakresie ruchu. Istnieje również możliwość mechanicznego zmniejszenia zakresu ruchu dzięki czemu mamy pewność, że pacjent będzie ćwiczył w zakresach bezpiecznych dla własnego zdrowia. Możliwość regulacji obciążenia co 100 gram sprawia, że jesteśmy w stanie odpowiednio dostosować opór ćwiczeń do możliwości mięśniowych zapobiegając występowaniu zjawiska przeciążenia i uszkodzenia ćwiczonych struktur. Zestaw urządzeń w których posiadaniu jesteśmy, pozwala wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha, grzbietu, mięśnie odpowiedzialne za wykonanie ruchu w stawie: kolanowym, biodrowym, ramiennym czy łokciowym.
Trening na urządzeniach firmy HUR w bezpieczny i dostosowany do stanu wieku i zdrowia sposób, pozwoli wzmocnić siłę mięśniową, która przełoży się na lepszą stabilizację stawową, zmniejszenie dolegliwości bólowych, a także spowolni postępowanie procesów zwyrodnieniowych.