Witamy na blogu Pienińskiej Uzdrowiskowej Kliniki Rehabilitacji i Leczenia Bólu

Klinika Solar

Szczawnica, ul. Zdrojowa 4
600404100

www.klinikasolar.pl

BODYFLOW

17 maj 2016

Zabieg dostępny w naszej klinice

BODYFLOW
 
Bodyflow- elektrostymulacja mięśni gładkich
 
Bodyflow jest nowatorską metodą elektrostymulacji, stwarzającą możliwość poprawy działania układu limfatycznego.
Głównym zadaniem urządzenia jest aktywacja śródbłonka naczyń limfatycznych, co w efekcie większa przepływ chłonki. Zmniejszając nie tylko obrzęk ale również uczucie ciężkości w nogach.
 
Generowane przez aparat impulsy elektryczne  stymulują układ wegetatywny ( jego rolą jest sprawowanie kontroli nad przemianą materii oraz prawidłowym działaniem narządów wewnętrznych) dzięki czemu dochodzi do pobudzenia mięśni gładkich (ten typ tkanki znajduje się w ścianach naczyń krwionośnych, ścianach i śluzówkach narządów jamistych i przewodów) i ostatecznie do poprawy przepływu limfy. Jednocześnie stymulacja mięśni prążkowanych (tkanka mięśniowa) wspiera efekt pompy mięśniowej.
 
Częstotliwość impulsów generowanych przez aparat odpowiada automatyzmowi mięśni gładkich naczyń limfatycznych.
Poza bezpośrednim oddziałowywaniem na mięśnie gładkie o typie neurogennym, generowany prąd jednocześnie pobudza automatyczny układ nerwowy, dzięki czemu dodatkowo aktywizuje naczynia limfatyczne , normalizując cykliczne efekty skurczowe i rozkurczowe.
 
Wskazania do zabiegu:
 
- usuwanie obrzęków i krwiaków,
- zmniejszanie przekrwienia biernego,
- zmniejszanie napięcia mięśni (rozluźnianiu mięśni),
- zapobieganie głębokiemu zapaleniu zakrzepowemu żył i zatorom płucnym,
- wspomaganie pompy mięśniowej,
- regeneracji i odnowie biologicznej.

Przeciwwskazania do zabiegu:
- choroby nowotworowe,
- implanty elektryczne,
- implanty metalowe w obrębie pola zabiegowego,
- zakrzepica,
- ciąża.
 
Zabieg Bodyflow w naszej Klinice ma szerokie zastosowanie nie tylko jako dopełnienie  terapii manualnej , ale również aparat ten wykorzystuje się w leczeniu zespołów bólowych różnego pochodzenia (np. bóle stawowe, bóle mięśni, bóle kręgosłupa), pomocniczo w terapii po zabiegach ortopedycznych, złamaniach, kontuzjach, przy ograniczeniach ruchowych...
W naszej Klinice Bodyflow stosowany jest także w połączeniu z Depp Oscilation (głęboka oscylacja) oraz MDL (manualny drenaż limfatyczny) jako kompleksowa terapia obrzękowa.