Witamy na blogu Pienińskiej Uzdrowiskowej Kliniki Rehabilitacji i Leczenia Bólu

Klinika Solar

Szczawnica, ul. Zdrojowa 4
600404100

www.klinikasolar.pl

AQUAMED

30 czerwiec 2016

AQUAMED
Aquamed masaż na suchym łóżku wodnym

Tradycyjny masaż leczniczy odgrywa niebagatelną rolę w usprawnianiu osób z dysfunkcjami narządu ruchu. Nie tylko usprawnia przepływ krwi, przez co tkanki są lepiej dotlenione i odżywione. Powoduje również ich szybszą regenerację poprzez usuwanie z tkanek toksyn oraz mediatorów stanu zapalnego. Pozwala także uelastycznić skórę, powięź, działa zbawiennie na przemęczone mięśnie pozwalając im wrócić w szybszym tempie do pełnej sprawności. O ile masaż leczniczy wykonywany ręcznie przez naszych terapeutów jest dość precyzyjny i zwykle ukierunkowany na dany segment ciała lub poszczególny odcinek kręgosłupa, o tyle klinika daje możliwość naszym Pacjentom na masaż całościowy wykonywany za pomocą specjalnego suchego łóżka wodnego. 

Jak wygląda zabieg na aquamed? 
 
Pacjent kładzie się na specjalnym materacu, pod którym poruszają się dysze wypuszczające z siebie wodę - której temperaturę można ustawić w granicach 29 do 40 stopni - pod odpowiednim ciśnieniem. Siła tego ciśnienia jest jednocześnie siłą masującą, którą Pacjent może samodzielnie zmieniać w trakcie zabiegu. Dzięki temu istnieje możliwość samodzielnego doboru siły masażu przez Pacjenta. Również prędkość przesuwu dyszy wzdłuż materaca jest poddawana regulacji, przez co można samodzielnie dostosować intensywność zabiegu. Warto podkreślić także, że jeśli pacjent nie chce masażu całościowego, istnieje możliwość zaznaczenia obszaru ciała, przez co można skupić siłę masującą na samych kończynach dolnych, plecach czy danym odcinku kręgosłupa w obrębie którego chce się zadziałać leczniczo.   
Oprócz tego w trakcie zabiegu istnieje możliwość słuchania muzyki czy grania w gry typu pasjans na specjalnym panelu dotykowym, który umieszczony jest nad materacem. W czasie trwania masażu Pacjent ma również możliwość słuchania muzyki przez słuchawki dołączone do panelu sterującego. 
 
Dla kogo zabieg na suchym łóżku wodnym?

Masaż na suchym łóżku wodnym jest bezinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny. Jego działanie pozwala osiągnąć podobne rezultaty co przy masażu klasycznym ręcznym. Zmniejsza napięcie mięśni, pozwala się odprężyć, usprawnić układ krążenia oraz załagodzić dolegliwości bólowe. Działa wspomagająco na usuwanie toksyn z organizmu poprzez poprawę krążenia, wpływa także na lepsze dotlenienie tkanek oraz usuwanie z nich mediatorów stanu zapalnego. Pomaga w rehabilitacji takich dolegliwości jak zespoły bólowe pochodzenia mięśniowego, stany po intensywnym wysiłku fizycznym, neuralgie, choroby zwyrodnieniowe stawów obwodowych i kręgosłupa oraz wiele innych. 
 
Kto nie powinien poddawać się zabiegowi?

Aquamed jest zabiegiem bezpiecznym, jednak ze względu na specyfikę działania oraz brak danych dotyczących wpływu zabiegu na niektóre schorzenia, należy zachować pewne środki ostrożności. Szczególnie gdy Pacjent posiada ostre i niestabilne choroby jak niekontrolowane nadciśnienie, poparzenia II i III stopnia, zakrzepicę żył głębokich, ostre stany chorobowe którym towarzyszą gorączka i drgawki, ataki epilepsji, nowotwory, krwawienia, mocno popękane naczynia krwionośne. Brak również badań dotyczących wpływu na aquamed na ciążę. 
Aquamed w Klinice SOLAR
Klinika serdecznie zaprasza na skorzystanie z suchego masażu na łóżku wodnym. Połączenie masażu z wodą oraz efektem cieplnym, daje bardzo dobre rezultaty w usprawnianiu i relaksacji. Dodatkowo niewątpliwym plusem aquamed jest jego stosunkowo niska cena oraz możliwość samodzielnej zmiany parametrów zabiegu, dostosowanych do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Masaż na suchym łóżku wodnym jest u nas jednym z najbardziej lubianych przez Pacjentów zabiegiem, z którego zawsze są bardzo zadowoleni.